KONST / Litografier / Färglitografi 12944043
nr 1294 4043
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, numrerad 11/50, strand. Motivet: 24x40.
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
500 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:16:57
Rörstrand